Karjeros centro seminarai lengvina darbo paieškas

ASU absolvento Aušriaus Kučinsko patirtis 

Trumpa dosjė. Esu Aušrius Kučinskas, Aleksandro Stulginskio universiteto absolventas. Šiemet baigiau Žemės ūkio ekonomikos bakalauro studijų programą ir toliau studijuoju Žemės ūkio verslo vadybos magistrantūros programą bei dirbu Žemės ūkio ministerijoje.

Pasirinkimas. Bestudijuodamas paskutiniame kurse gavau elektroninį laišką – kvietimą registruotis į Karjeros projektavimo seminarus Karjeros centre. Vedamas smalsumo ir gavęs teigiamus jau baigusių kursus studentų vertinimus nedvejodamas juose užsiregistravau. Studentai teigiamai įvertino ne tik pačius seminarus, bet ir seminarų vedančiąsias, kurios mokėjo teorines žinias perteikti praktiškai – įdomiai, efektyviai bei nuotaikingai.

Lūkesčiai. Prieš prasidedant seminarams buvau daugiau orientuotas į patį save – tapti veiklesniu ir suprasti tai, ką pats konkrečiau norėčiau veikti ateityje. Be to, norint susirasti norimą darbą, nepaprastai svarbu buvo išmokti rašyti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką.

Nauda. Dabar galiu drąsiai teigti, kad mano pasirinkimas buvo visiškai teisingas. Gavau  ne tik tai ko tikėjausi, bet ir dar daugiau:

  1. CV rašymas nėra 15 minučių „rašliava“, kurią skubotai parašius galima tikėtis gerų rezultatų. Taip nebus. Kiekvienas parašytas žodis turi turėti savo vietą ir tikslą, nes aš su savo gyvenimo aprašymu „parduodu“ save darbdaviui. Taip pat išmokau tai, kad kiekvienas motyvacinis laiškas turi būti originalus ir NEGALIMA susikūrus vieno motyvacinio laiško šablono siųsti visiems būsimiems darbdaviams. Reikia netingėti ir skirti laiko kiekvienam darbdaviui parašyti būtent jiems pritaikytą motyvacinį laišką.
  2. CV ir motyvacinis laiškas dar toli gražu yra ne viskas. Būtina tinkamai pasiruošti ir darbo pokalbiui. Kiekvienai smulkmenai – nuo aprangos kodo iki atsisveikinimo išeinant turi būti pasiruošta, nes bet koks netinkamas žodis ar judesys stipriai sumažina galimybes įsidarbinti. Ypač būsimą darbuotoją išduoda kūno kalba, todėl treniruotės ją suvaldyti yra itin vertingos (seminarų metu yra filmuojamas ir po to analizuojamas praktinis darbo pokalbis).
  3. Patarlė teigia, kad „laiko niekada nebūna per mažai, jo visada tiek pat“. Seminaruose sužinojau tai, ko labiausiai ir norėjau – patarimų kaip susiplanuoti savo laiką ir kuo efektyviau jį išnaudoti. Aktyvus dalyvavimas šiose seminaruose labai palengvino mano apsisprendimą, kokia veikla norėčiau užsiimti baigęs studijas – iki tol ilgai dvejojau kokia linkme man toliau eiti.

Rezultatas. Pasibaigus seminarams bei besibaigiant bakalauro studijoms dar papildomai su profesijos konsultante D. Pugevičiene ruošiausi konkretaus CV ir motyvacinio laiško rašymui bei būsimiems darbo pokalbiams. Išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą su motyvaciniu laišku dviem skirtingų sektorių darbovietėms: verslo ir viešojo sektoriaus. Buvau pakviestas į pokalbius. Jie vyko nuo 1  iki 1,5 valandos. Mano paieškos tuo ir pasibaigė, nes vienoje iš tuo metu pakvietusių institucijų šiuo metu dirbu. Tai yra Žemės ūkio ministerija, pareigos – vyriausiasis specialistas. Tinkamai pasiruošus, mano darbo paieškos užtruko mažiau nei mėnesį, pakako du kartus išsiųsti CV ir sudalyvauti dviejuose pokalbiuose. Turint omenyje, kad absolventas vidutiniškai praleidžia 4,5 mėnesio paieškoms ir išsiunčia daug daugiau CV – vienas mėnuo ir pora išsiųstų gyvenimo aprašymų su motyvaciniu laišku yra tikrai puikus rezultatas.

Rekomendacija. Rekomenduoju būtinai dalyvauti Karjeros valdymo gebėjimų lavinimo seminaruose, nes diplomas ir studijos tikrai negarantuos jums darbo. Žinoma, šie seminarai taip pat nesuteiks garantijos, tačiau  ne ką mažiau,  nei studijos padės susirasti norimą darbą ar atrasti norimą veiklą. Nepaisant seminarų suteikiamos naudos, svarbiausia, kad jūs patys norėtumėte kažko juose išmokti. Na, o tada darbo rinka paklus jūsų norams. SėkmėsJ.